Мультитул: правильний вибір
Кожен день ми стикаємося з найрізноманітнішими завданнями, як в домашніх, так і в похідних умовах, коли потрібно щось відрізати, відкрутити, або навіть зробити дрібний ремонт. Природно, для комфортного, безпечного і швидкого виконання подібних завдань, будуть потрібні відповідні інструменти. Одним з таких є мультитул.
У повсякденному житті наявність при собі хоча б мінімального комплекту інструментів гарантовано полегшує вам процес виконання безлічі завдань, а в умовах дикої природи, мультитул може стати і зовсім основним пристосуванням, за допомогою якого ви зможете вибратися навіть з самих екстремальних ситуацій. Саме тому, до вибору мультиінструменту слід підходити з максимальною відповідальністю.
Мультитул являє собою невелике пристосування з розкладною конструкцією, що поєднує в собі безліч різноманітних функцій. Найчастіше, він виконаний у формі пасатижів, в рукоятках яких «ховаються» інші, додаткові інструменти. Саме завдяки такій конструкції, мультиінструмент ідеально підходить для вирішення різноманітних завдань в таких сферах як: полювання, риболовля та туризм. До того ж, завдяки невеликим розмірам, Мультитули відмінно підходять для повсякденного носіння в кишені.
Список додаткових функцій для мультитула може варіюватися в залежності від моделі, проте найчастіше вони комплектуються такими інструментами:
Пасатижі. У будь-якому мультитулі, даний інструмент є основним, і лише зрідка, в деяких моделях, Пасатижі можуть бути замінені секатором або подібним інструментом.
Ножа. В одному мультиінструменті може бути кілька різних клинків, які відрізняються по довжині, формі леза і специфікації.
Викрутка. У сучасних мультитулах Викрутки часто зустрічається в обох видах: як плоска, так і хрестоподібна. До того ж, сьогодні досить часто зустрічаються мультиінструменти з можливістю застосування змінних насадок-біт для викруток, завдяки чому ви зможете викрутити будь шуруп, маючи всього одне пристосування.
Ножиці. Найчастіше мають зовсім невеликі габарити і призначені для акуратного різання картону, паперу і подібних матеріалів.
Шивши. Найчастіше цей інструмент додатково має невеликий отвір, завдяки чому він може використовуватися як керн.
Відкривачка. Як зрозуміло з назви, цей інструмент призначений для відкриття різноманітної тари. Слід зазначити, що в деяких моделях цей інструмент суміщений з плоскою викруткою.
Гострозубці. Призначені для розрізання різних матеріалів на зразок проводів або дроту. Найчастіше, цей інструмент об'єднаний з пасатижами.
Пила. У більшості випадків вона виконана в невеликих розмірах і призначена для зрізання найдрібніших гілочок.
Напилок. Найчастіше він суміщений з пилкою.
Лінійка. Зазвичай виконана у вигляді розмітки на рукоятках мультитула.
Як можна зрозуміти, в мультитулах досить часто використовується рішення суміщення 2-3 інструментів в один. Це робиться для найбільшої функціональності пристрою з урахуванням збереження найменших габаритів.
Всі Мультитули умовно можна розділити на три групи:
Повнорозмірні. Такі Мультитули можуть стати чудовою альтернативою величезній кількості інструментів, особливо в польових умовах. До того ж, завдяки міцності, вони здатні витримувати по-справжньому великі навантаження і можуть застосовуватися для ремонту автомобіля та іншої великої техніки. Недоліком же є габарити і вага, через що даний тип мультитулов досить незручно носити в кишенях брюк.
Кишеньковий. Дані Мультитули є зменшеною копією попереднього виду і часто мають менше додаткових інструментів. Основним їх перевагою є малі розміри і вага, завдяки чому їх можна носити в кишенях брюк або на поясі.
Мультітули-карти/брелки. Такі Мультитули мають зовсім малі габарити, завдяки чому поміщаються в гаманець або нагрудну кишеню, часто мають зовсім небагато функцій, проте цього цілком достатньо для міських умов.
У разі, якщо ви зважилися придбати мультитул, то ми рекомендуємо вам спочатку визначитися, для яких цілей він буде використовуватися і пам'ятати про те, що його вага і габарити безпосередньо залежать від кількості додаткових інструментів.
При виборі мультитула, звертайте увагу на наступні характеристики:
Список інструментів. Уважно ознайомтеся з даним списком, так як найчастіше, він індивідуальний для кожної окремо взятої моделі. Тобто, ті інструменти, які є в одному мультитулі, можуть бути відсутні в іншому.
Ергономічність. Мультитул повинен бути зручний як у використанні, так і в зберіганні. Звертайте увагу на такі дрібниці, як доступність інструментів і легкість їх відкриття, саме від таких нюансів і залежить загальне враження від експлуатації мультитула.
Безпека. Всі інструменти повинні мати надійну фіксацію, щоб мультитул не закрився або відкрився в самий невідповідний момент.
Технічні аспекти. Під ці пунктом мається на увазі необхідність отримання інформації, щодо того, з якого саме матеріалу виконана та чи інша деталь мультитула. Це допоможе вам не тільки переконатися в якості інструменту, а й приблизно прикинути, на виконання яких завдань він згодиться.
На сьогоднішній день, асортимент мультитулов надзвичайно величезний і ми сподіваємося що, скориставшись нашими порадами, ви зможете підібрати для себе найбільш підходящу модель, яка допоможе вирішити найрізноманітніші завдання, як в повсякденному житті, так і під час походу.