Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Як правильно вибрати собі ніж?

Анатомія» мирних " ножів — хто на що здатний. Дорогі друзі, ніж, як інструмент в цілому, завжди привертає нашу увагу, і чергова нова модель викликає інтерес. А все тому, що всі ми в більшій чи меншій мірі потребуємо цього інструменту регулярно, і рано чи пізно купувати його доводиться. І як же в кругообігу різноманітності визначитися з правильним вибором? Враховуючи, що кухонні прилади — це цілий всесвіт, де у кожного предмета є своє місце і призначення, ми зупинимося на портативних ножах, яким судилося нескінченно виправдовувати покладені на них надії в умовах похідних і нестандартних.

"Ніж у дорозі товариш»

Туристичні та повсякденні кишенькові ножі, мабуть, найпоширеніші у використанні серед широких мас споживачів. Це складні, компактні моделі з полегшених якісних матеріалів, стійких до корозії, зносу і агресивних впливів навколишнього середовища. Використання таких матеріалів забезпечує довговічність виробу і невелику масу, що вкрай важливо, враховуючи те, що ніж буде з вами більшу частину часу. Фахівці компанії Ganzo, наприклад, роблять свої складні ножі з нековзними рукоятками, карабінами і навіть зустрічаються моделі з вбудованим свистком. При тому, що ножі Ganzo позиціонуються як бюджетні складні Туристичні ножі, якість їх виконання було визнано мільйонами покупців по всьому світу. Тип леза, спосіб відкривання і замковий механізм, як правило, вибирається самостійно користувачем виходячи з особистих переваг і потреб, однак, варто пам'ятати про те, що правильно підібраний замок забезпечує не тільки зручність, але і безпеку використання.

Основні типи леза

1. Клинок класичний з прямим обухом. Найпоширеніший профіль леза в силу багатофункціональності, невигадливого вигляду і простоти у виробництві. Лезо з великим заокругленням має подовжену ріжучу кромку і відмінно годиться для будь-яких робіт. Даним типом леза часто оснащуються Ножі для мисливців.

2. Drop-Point. Лезо походить на класичний, прямий від обуха, клин, але зі зниженням точки вістря. Така геометрія клинка наділяє ніж відмінними колючими властивостями і експлуатаційної універсальністю. Довжина леза даного типу, як правило, укорочена.

3. Trailing point. Леза такого виду мають завищене щодо лінії клинка вістря, що значно подовжує ріжучу кромку і, отже, площа порізу за один захід.

4. Clip-Point. Вістря у клинків цього типу виражено більшою мірою, ніж у Drop-Point, але точка вістря знаходиться в тій же близькості до осі прикладання сили. Особливість даного типу полягає в виїмці у вістря, яка служить своєрідною «зачіпкою» для виконання спеціальних завдань. Найчастіше така конструкція леза зустрічається в армійських, бойових і мисливських ножах.

5. Scramasax (Скрамасакс). Цей різновид клинка з опущеним вниз вістрям не надто популярна, так як застосування леза подібної форми вузько спеціалізоване. Повністю Рівне по всій довжині лезо практично незамінне для рівних, точних зрізів і скоблення.

6.Танто. Типове класичне лезо з різким зрізом в напрямку вістря. Ножі Танто володіють хорошими колючими і ріжучими характеристиками.

7. Spear-Point. Вельми екзотичний клинок у формі списа розрахований переважно на колючі удари. Клинок Spear-Point зазвичай зустрічається в спеціалізованих мисливських і бойових ножах.

Додаткові види клинків

8. Needle-Point. Клинок у формі шила. Область застосування досить обмежена в силу того, що інструмент з подібним лезом призначається для колючих і проникаючих ударів.

9. Spay-Point. Вельми специфічний клинок, який зустрічається в спеціалізованих мисливських ножах. Лезо вкрай ефективно для свежевания з мінімальними ушкодженнями матеріалу. У поєднанні з додатковими пристосуваннями ніж з клинком Spay-Point максимально ефективний і універсальний.

10. Curved Blade. Зігнуте» когтевидное " лезо серповидної форми. Даний клинок моментально перерізає предмети з невеликою окружністю, тому користується попитом у рибалок, яхтсменів, нирців.

11. Recurved Blade. Дана S-подібна форма леза не стільки дієва, скільки оригінальна. Клинок такого типу відмінно підходить для розпорювання, а ось ріжучі і протикають можливості вельми суперечливі.

12. Скіннер. Назва говорить сама за себе. Пряме призначення даного клинка полягає у швидкій і ефективній роботі з мисливськими трофеями. Обробляти тушу таким ножем буде вельми важко через специфіку леза, а ось для зняття шкур з мінімальними ушкодженнями він підходить чудово. Скіннер має багато подібних характеристик з Drop-Point в плані заточування і ширини леза, але довжина клинка, як правило, менше і часто це лезо виконується без вістря.

Типи замку.

У сучасній ножовий індустрії для складних моделей використовується безліч механізмів, що забезпечують надійну фіксацію леза. Ми розглянь трійку лідерів: Liner Lock, Axis Lock, Back Lock.

Liner Lock. Найдавніший, простий і перевірений ножовий фіксатор. Мінімальна кількість складових визначає міцність конструкції. Даний механізм надійно фіксує лезо в робочому стані пружинною пластиною, і не дозволяє інструменту закриватися самостійно. Для повернення леза в неробочому стані досить змістити пластину пальцем і дати ножу закритися.

Axis Lock. Дана конструкція замку заснована на фіксації леза в будь-якому стані підпружиненим штифтом, що знаходяться в спеціально призначених виїмках в лезі. Такий механізм забезпечує підвищену безпеку експлуатації ножа-виключено мимовільне або випадкове відкривання. У положення готовності ніж з Axis Lock приводиться без особливих зусиль, будь-якою рукою.

Back Lock. Цей замок, на відміну від інших, складніше по конструкції, але дуже технологічний, надійний і ідеально простий. Функціональна сталева деталь, яка перебуває в постійній напрузі і переміщається в двох напрямках, фіксує клинок ножа. Дана фіксує деталь розташована на рукояті ножа і активується механічним впливом на кнопку.

"Хто з ножем, той і з м'ясом»

Кишеньковий складаний ніж з цілим набором інструментів і функцій — незамінна річ для походів, пікніків, поїздок, господарсько-побутових робіт і багатьох інших заходів. Недарма ім'я цього інструменту-універсалу, вкрай популярному у військових, - армійський ніж. Багатофункціональність, широка область застосування, портативність і легкість у використанні визначають його актуальність у багатьох повсякденних і нестандартних ситуаціях.

Типи заточування

Серрейторная. Лезо з таким типом заточування має зазубрену ріжучу кромку і призначене для робіт з волокнистими, шаруватими матеріалами. Серрейтор лише зовні схожий на пилу, але між ними є одна принципова різниця - зуби у серрейтора, на відміну від пилки, знаходяться в одній площині. Ріжуча поверхня такого леза більшої довжини, ніж у леза з прямою заточуванням, але зріз нерівний, точиться складно, з м'якими матеріалами працює суперечливо, тому універсальним ніж-серрейтор не назвеш.

Гладкий. Найпопулярніший вид заточування, який справляється з широким спектром завдань. Ніж з прямим заточуванням леза універсальний і простий у догляді.

Комбінований. Ніж з подібною заточуванням леза часто називають»полусеррейтор". Такий інструмент можна назвати спеціалізованим, так як область його застосування в основному перетинається з екстремальними видами спорту, альпінізмом, скелелазінням, туризмом, риболовлею, полюванням.

Трохи про відхід.

Будь-яку ріжучу кромку ножа потрібно періодично обробляти, щоб підтримувати інструмент в задовільному робочому стані. Ножі-серрейтори менш вибагливі, так як через особливості леза тупляться досить повільно. Однак всякий гострий інструмент потребує заточування, а найкращий спосіб швидко і ефективно наточити і свої ножі, і сусідські – точилка Apex Edge Pro (репліка від Ganzo) або Apex Edge Pro Ultra. Обслуговує найширший спектр лез різноманітних розмірів. Повертає до життя "поранені" ножі. Творіть чудеса граючи, з точилками від Ganzo.

Багатопредметні ножі за своєю функціональністю можуть зрівнятися тільки з мультитулами, про які ми поговоримо пізніше. У добірці інструментів складного армійського ножа ви зможете знайти не тільки штопор і відкривачку для пляшок, але і напилок, пилу по дереву, плоскогубці, кусачки, ножиці і багато іншого — погодьтеся, постійно мати при собі всі ці інструменти в звичному вигляді не представляється можливим. Варто відзначити, що всі ці інструменти в комплектації носять аж ніяк не декоративний характер, виконані з якісних матеріалів, всі пристосування мають відмінні експлуатаційні характеристики.

Модельний ряд армійських ножів настільки різноманітний, що кожен зможе вибрати для себе найоптимальніший екземпляр: для прекрасних дам — стильний складаний ніж з манікюрними інструментами, для чоловіків — армійський ніж з повним набором рукодільника.

Шановні читачі, вибираючи ніж, визначте для себе область його застосування, і виходячи з цього підбирайте ідеальну модель для ваших занять. Зверніть увагу на габаритні розміри інструменту, заточку леза, тип клинка, матеріали, з яких виконаний ніж, і на додаткові функціональні можливості, адже візуальна привабливість зовсім не показник ефективності.

Написати коментар
Оберіть мову сайту: