Завантаження
UA | RU
Контактна інформація
м. Київ

вул. Жилянська, 75 (офіс)

Як вибрати ніж для риболовлі?


Якісний ніж для риболовлі є обов'язковою складовою спорядження рибалки незалежно від його досвіду в риболовлі. Підготовка підгодовування та снастей, чищення улову від луски, обробка риби та ряд інших завдань неможливо виконати без гострого інструменту, який виготовлений з урахуванням специфіки робіт, що виникають під час перебування на природі. У нашому посібнику ми розповімо, як правильно вибрати ніж для риболовлі, на що звертати увагу та які інструменти стануть найкращим доповненням до вашого рибальського спорядження.

Зміст

 1. Для чого потрібен ніж на рибалці?
  1. Перерізання волосіні
  2. Підготовка підживлення
  3. Умертвіння риби
  4. Очищення та філетування
  5. Підготовка місця для табору
 2. Який купити ніж для риболовлі: особливості конструкції
  1. Клинок
  2. Рукояти
 3. Типи рибальських ножів
  1. Нескладні ножі
  2. Складні ножі
 4. Де купити ніж для риболовлі?

Знижка 5% за промокодом:
FISH

копіювати

Купон скопійований

Для чого потрібен ніж на рибалці?

Збираючи спорядження для риболовлі ви точно не забудете про вудку, спінінг, садок та снасті. Але вдала рибалка – це щось більше, ніж закид вудки та очікування рибного клювання. Протягом дня рибалок виконує ряд завдань, і деякі з них можуть суттєво полегшити зручний ножик.

Ось лише кілька ситуацій із багатьох, де не обійтися без кишенькового інструменту.


Перерізання волосіні

Рибальська волосінь має підвищену міцність, тому її точно не вдасться розірвати руками або перекусити зубами. Це зручніше виконати за допомогою гострого клинка, який ефективно справляється навіть із найтовстішим лісом для лову особливо великої риби.

Підготовка підгодовування

Поділ макухи та інших підгодівель на дрібні шматочки, які приваблять голодну рибу, потребують менше зусиль і часу, якщо рибалці допомагає міцний ніж. Звичайно, це можна виконати вручну без використання інструменту, але в такому випадку руки будуть забруднені і надовго просочаться різким запахом.

Умертвіння риби

Дослідні рибалки знають, що для збереження смаку та терміну придатності філе виловлену рибу необхідно швидко умертвляти ударом по голові. Це не тільки гуманно, а й правильно з наукового погляду – передсмертний стрес тварини стимулює вироблення ліпідів, які погіршують смакові якості та термін зберігання філе. В даному випадку не обійтися без міцної рукояті ножа, яка має достатню вагу для швидкого оглушення та умертвіння риби.

Очищення та філетування

Коли риба умертвлена, наступний етап – очищення від луски та видалення кишок. Для цих цілей на кухні господині є філетувальний ніж із тонким мечем, але в похідних умовах можна обійтися одним універсальним рибальським ножем.


Підготовка місця для табору

Деякі рибалки розбивають повноцінний табір для приготування їжі та ночівлі просто неба. У цій ситуації компактний рибальський ніж також доречний: за його допомогою можна швидко розчистити територію для встановлення табору, нарізати дрібних гілок для багаття, обробити і порізати порційними шматочками рибне філе.

Який ніж для риболовлі купити: особливості конструкції

У кожного власника ножа є власне бачення, яку форму, конструкцію та дизайн повинен мати інструмент для риболовлі. Але незалежно від індивідуальних переваг існує ряд факторів, які допомагають полегшити вибір при пошуку оптимального клинка для потреб рибалки.

Клинок

Клинок рибальського ножа має бути міцним, стійким до корозії при регулярному контакті з агресивними середовищами та простим у заточенні.

1. Сталь. У польових умовах немає можливості носити кількаінструментів для виконання завдань різного типу, тому основу ножа повинен складати клинок із зносостійких марок сталей, здатних однаково добре справлятися із завданнями будь-якої складності. Між виробом з вуглецевої та нержавіючої сталі краще зупинити вибір на другому варіанті, оскільки нержавіюча сталь простіше переживає тривалий контакт з вологою, який неминучий під час риболовлі. Марки D2, 440 та 420 – оптимальний варіант, якщо немає бажання переплачувати і хочеться отримати надійний інструмент, чия довговічність вимірюється роками.

2. Профіль клинка. Лезо рибальського ножа можна відшліфувати і надати йому необхідної форми для створення різних кромок. Тип заточування впливає на жорсткість та гнучкість клинка, від чого залежить зручність експлуатації у різних ситуаціях. Найбільш поширеними у виробах для риболовлі є прямі та увігнуті спуски, проте у світі рибальських ножів зустрічаються й інші профілі:

 • Прямі спуски (Flat grind) – універсальний варіант для риболовлі, полювання, туризму та інших видів активного відпочинку, оскільки він довго утримує гостроту леза.
 • Увігнуті спуски (Hollow grind) формують більш тонке лезо, яке здатне зрівнятися в гостроті з небезпечною бритвою. Воно ефективніше справляється із завданнями, де потрібний легкий і точний різ, але швидко тупиться через тонкість і гнучкість кромки.
 • Асиметричні спуски (Asymmetrical grind) відрізняє різну форму леза з двох сторін. З одного боку, вона може бути рівна, а з іншого – вигнута. Подібні аксесуари мають попит серед досвідчених рибалок, але підходять і як універсальний інструмент для відпочинку на природі.
 • Випуклі/лінзоподібні спуски (Convex grind) характеризуються злегка вигнутою кромкою, яка підвищує довговічність аксесуара, але потребує навичок для ефективного заточування.
 • Скандинавські спуски (Scandi grind) частіше зустрічаються в ножах для карвінгу, хоча застосовні і в польових умовах через простоту догляду. Заточення скандинавського клинка займає пару хвилин за допомогою звичайного абразивного каменю, проте його потрібно виконувати набагато частіше через специфіку профілю.

3. Довжина. Від довжини клинка залежить зручність у виконанні різних видів робіт. Більшість ножів-філетів випускаються з клинками довжиною від 20 сантиметрів, якими зручно чистити улов, але вони незручні для транспортування. Тому оптимальним варіантом є компактний варіант ножа з мечем довжиною до 10-12 сантиметрів.

Рукояти

Рукоятка є другою за важливістю деталлю рибальського інструменту. Відтінок та наявність додаткових деталей у вигляді кліпси, кресала та іншого відноситься до індивідуальних уподобань користувача, але при покупці приділіть увагу її матеріалу та вазі незалежно від того, скільки коштує ніж для риболовлі.

1. Матеріал. Враховуючи область використання інструменту, його рукоять повинна бути виготовлена з нековзного матеріалу, який несприйнятливий до вологи та забезпечує надійний хват без ковзання у вологій долоні (в ідеалі це термопластик із текстурованою поверхнею або склотекстоліт G10). Іноді можна зустріти виготовлений з коркового дерева ніж для риболовлі і туризму. Приємним бонусом є наявність на рукоятці виїмок та упору під пальці, що дозволяє виконувати аксесуаром складніші роботи.

2. Вага . Зручний рибальський ніж має збалансовану вагу, при якому його комфортно носити в кишені або на поясі без шкоди для інших характеристик. Занадто важка рукоятка ускладнює контроль над інструментом та викликає дискомфорт у пензлі при тривалому утриманні, тому важливо заздалегідь перевіряти вагу виробу. Він не повинен перевищувати 200 грам для складаних та 350 грам для нескладних моделей.

Типи рибальських ножів

До ножів для риболовлі традиційно відносять моделі з фіксованими клинками, хоча деякі вироби зі складною конструкцією здатні успішно конкурувати з нескладними аналогами.

Нескладні ножі


Аксесуари з фіксованим лезом не можна компактно скласти, що компенсується підвищеною міцністю. Тому під час використання не потрібно переживати, що меч складеться при надмірному тиску на вістря. Такий інструмент витримує підвищені навантаження при обробленні великої риби та розрізанні кісток, а також зручний для виконання базових робіт у таборі: рубки дрібних гілок, перерізування строп та інше.

Більшість виробів цього типу поставляються з піхвами для безпечного зберігання та транспортування. Ніжні оснащені петлею для кріплення на ремінь, а варіанти піхв від Ganzo укомплектованідодатковими модифікаціями у вигляді стропоріза та мініатюрного кресала, які перетворюють звичайний ніж на мультиінструмент для виживання.


Складні ножі

Складні варіанти ножів EDC-форма демонструють непогану ефективність у польових умовах, якщо грамотно розраховувати навантаження на конструкцію. Моделі оснащені складним механізмом, який майже вдвічі зменшує розміри інструменту в порівнянні з нескладними виробами, і поміщається до кишені штанів та сумок. За фіксацію на одязі відповідає кліпса, яка щільно утримує аксесуар в одному положенні під час нахилів та активного руху.


Складаний ніж відкривається одним рухом за лічені секунди і фіксується за допомогою замка. Однак яким надійним не був запірний механізм, варто уникати екстремальних навантажень на меч, щоб уникнути пошкодження конструкції.

Знижка 5% за промокодом:
FISH

копіювати

Купон скопійований

Де купити ніж для риболовлі?

Рибальські ножі складного та нескладного типів можна замовити в онлайн-магазині Ganzo Україна – офіційного представника бренду, який спеціалізується на виробництві інструментів широкого застосування, включаючи клинки, лопати, сокири та дрібні аксесуари для їх обслуговування та зберігання. Вибирайте якісні інструменти з довгостроковою гарантією від виробника, які допоможуть отримати максимальне задоволення під час наступної риболовлі.

Товари новини

Оберіть мову сайту: