UA | RU
Контактна інформація
Київ

Тактична сокира для туризму: функції та поради вибору | Ganzo

Ви впевнені, що готові до будь-яких несподіванок на природі? Адже подорожі — це не лише красиві краєвиди та приємні вечори біля вогнища під зоряним небом, але часом і справжнє виживання в дикому середовищі, яке може зробити сюрпризи, наприклад, екстрене спорудження укриття чи прокладання шляху через густі чагарники.

У таких ситуаціях не впоратися за допомогою кишенькового ножа і тим паче голими руками. Вам знадобиться потужніший інструмент — сокира для туризму, також відома як тактична. З її допомогою можна нарубати дров, облаштувати польовий табір, захиститися від дикої тварини тощо., але лише за умови, що ви врахували всі нюанси та придбали правильний інструмент для своїх потреб.

Що потрібно знати перед тим, як обрати сокири? Все про цільове призначення та тонкощі вибору цього інструменту ми розповімо тут.

Тактична сокира у поході: основні функції та застосування

Традиційно сокири були великими інструментами, призначеними виключно для рубання дров, але зі зростанням інтересу до туризму та виживання, для яких необхідне компактне багатоцільове спорядження, виникла потреба у більш спеціалізованій конструкції сокири. В результаті кілька десятиліть тому на ринку почали масово з'являтися модифіковані варіанти класичних сокир, виготовлених з акцентом на зручну експлуатацію та транспортування вдалині від цивілізації.

Туристичні сокири, якими ми знаємо їх сьогодні, підходять для багатьох цілей:

  • Розколювання деревини та заготівля дров;
  • Розчищення маршруту та місця для польового табору;
  • Створення укриття для відпочинку та захисту від негоди;
  • Самозахист в екстрених ситуаціях.

Деякі моделі також підходять для різьблення по дереву під час підготовки деревини до подальшої, тонкої роботи, а окремі аналоги здатні замінити набір базових інструментів завдяки наявності дрібних елементів у вигляді додаткових лез та іншого.

Ключові особливості тактичної сокири

Конструкції тактичних сокир відрізняються залежно від бренду та моделі, але все ж таки вони мають деякі загальні характеристики, негласно визнані стандартом для цього типу інструментів:

  • Молоток на обуху полотна для забивання цвяхів, розбивання скла та інших матеріалів. Це доповнення значно розширює можливості сокири, що виходять за межі простого рубання.
  • Серейторна кромка може бути частиною полотна або як додатковий інструмент. Зубчасте лезо дозволяє прискорити роботу з деревиною та іншими волокнистими матеріалами.
  • Баланс ваги вивірений у такий спосіб, щоб центр рівноваги припадав на область ближче до сокирища, покращуючи контроль над полотном та знижуючи втому користувача під час тривалої експлуатації інструменту.
  • Ергономіка сокирища досягається завдяки обтічній формі для підвищення надійності утримання та амортизувальних матеріалів, як скловолокно, нейлон чи G10, що витримують інтенсивне використання без розколювання.

Завдяки цим характеристикам сокира для подорожей виходить далеко за межі простого рубання гілок і перетворюється на універсала, здатного виконувати широкий пул завдань.

Сокира для кемпінгу: як правильно вибрати?

Вибір сокири залежить від кількох факторів: ваших потреб та варіантів майбутнього використання, що впливає на підхожий для вас дизайн та функціонал конструкції.

Ось основні характеристики, які слід враховувати:

  • Дизайн полотна. Сюди належить наявність молотка та інших доповнень, що розширюють варіанти використання.
  • Матеріал сокирища. Композитне руківʼя не розколюється під час ударних навантажень та стійке до погодних умов. Дерев'яні сокирища є традиційним варіантом, але потребують додаткового догляду, тому є не найкращим вибором для експлуатації на природі.
  • Розмір та вага. Завжди шукайте найменший розмір конструкції, яка все ще зможе виконувати ваші завдання. З одного боку, чим більше сокира туристична, тим ефективніша вона в рубанні колод. Але з іншого, вона також швидше призводить до втоми рук.
  • Додаткові функції. Подумайте, що ще потрібно для вашої цілі: пила, кресало, компас, вбудований ліхтарик чи інший елемент? Сучасні моделі сокир цілком можуть замінити частину необхідного екіпірування. Головне — заздалегідь визначитись із необхідними інструментами.

Щоб уникнути придбання «кота в мішку», вибирайте інструмент від перевіреного бренду, який надає офіційну гарантію на свою продукцію. Тільки в цьому випадку ви можете бути впевнені у заявленій якості використаних матеріалів.

Догляд за тактичною сокирою у поході

Недостатньо просто сокира туристична обрати — навіть найякісніший виріб не прослужить довго, якщо ігнорувати вимоги до його обслуговування. На щастя, догляд за сокирою досить простий і мало чим відрізняється від догляду за будь-яким іншим різальним інструментом:

  1. Регулярне чищення. Усувайте з конструкції бруд, залишки деревини та вологу після кожного використання. Для чищення підходить звичайна тканина або серветка. Особливо важливо стежити за чистотою леза, щоб воно не заіржавіло.
  2. Заточування. Завжди носіть з собою невеликий точильний камінь на випадок, якщо інструмент втратить свою гостроту під час походу.
  3. Змащування леза. Щоб запобігти появі корозії, періодично змащуйте полотно, особливо якщо ви використовуєте сокиру в умовах підвищеної вологості.
  4. Перевірка сокирища. Перед експлуатацією завжди перевіряйте цілісність та міцність фіксації сокирища та полотна. Якщо руківʼя виготовлене з деревини, його можна обробляти маслом для запобігання пересиханню та тріщинам.

Також пам'ятайте про свою безпеку: використовуйте сокиру виключно за призначенням і носіть її у спеціальному чохлі, який не тільки запобігає появі подряпин та інших дрібних пошкоджень на інструменті, але також захищає вас від випадкових травм у разі торкання гострого леза полотна.

Написати коментар